Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Sadowski: Zmniejszenie składki ZUS to dobry kierunek | NASZ WYWIAD

Mateusz Kosiński 20:01 20 lutego 2017
Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RPTelewizja Republika
O rządową propozycję zmniejszenia kwoty składki ZUS-owskiej spytaliśmy Andrzeja Sadowskiego, prezydenta Centrum im. Adama Smitha, członka Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

TelewizjaRepublika.pl: Dzisiejsza „Rzeczpospolita” poinformowała, że rząd zamierza wprowadzić projekt „Mały ZUS +”, który ma obniżyć składki ZUS dla działalności, które osiągają przychody do 5 tys. zł miesięcznie. To dobre rozwiązanie? Poznał pan jakieś szczegóły?

Andrzej Sadowski: Nas to cieszy bo od kilkunastu lat proponujemy wprowadzenie ryczałtowych i niskich podatków zwłaszcza dla małych firm. Rząd powinien jak najszybciej przyjąć propozycję posła Adama Abramowicza i zespołu parlamentarnego na rzecz wspierania patriotyzmu ekonomicznego. Już rok pracy stracił rząd łącząc osiem podatków nałożonych na pracę w jeden, dlatego powinien tym razem skorzystać z owoców pracy parlamentarnego zespołu. Cały czas pan wicepremier i minister finansów używa w analizie problemów w swoich prezentacjach porównań Polski do innych krajów. Wicepremier musi pamiętać, że robią to także Polacy, którzy widzą, że mała firma w Wielkiej Brytanii płaci przez rok tyle podatku socjalnego, co w Polsce tylko w jednym miesiącu. Polacy już wiedzą, w jakich krajach mała firma płaci małe i proste podatki. W Polsce, jak wielokrotnie podkreślał poseł Abramowicz, 1200 złotych co miesiąc zabija możliwości prowadzenia legalnie małej firmy, bo oczywiście one działają mimo tego tylko w gospodarce nierejestrowanej.

To będzie silny cios w szarą strefę?

To nie jest cios w szarą strefę tylko szansa dla ludzi, których podatki i przepisy zmusiły do pracy w szarej strefie aby mogli legalnie prowadzić działalność. Jedyna skuteczna metoda likwidacji szarej strefy to nie łapanki i represje tylko proste i niskie podatki oraz minimum formalności. To jest danie wreszcie uczciwej szansy na prowadzenie normalnej działalności, tym osobom, które np. sprzedają przysłowiową pietruszkę na rogach ulic. Nie zarabiają tyle, żeby płacić rządowi co miesiąc 1200 złotowy haracz za swoją pracę i godność, bo wolą tak pracować niż otrzymywać zasiłek.

Źródło: własne

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze