Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Melak nowym posłem PiS. Objął mandat po zmarłym Arturze Górskim

mg 12:45 11 kwietnia 2016
Twitter@KancelariaSejmu
Dzisiejsze posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od złożenia ślubowania poselskiego Andrzeja Melaka, obecnego prezesa Komitetu Katyńskiego, brata zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stefana Melaka. Obejmie on mandat po zmarłym niedawno Arturze Górskim.

Andrzej Melak to działacz społeczny i samorządowiec, prezes Komitetu Katyńskiego. W latach 70. i 80. współpracownik opozycji demokratycznej. 13 września 1979, w czasach PRL, wraz z braćmi Arkadiuszem, Sławomirem i Stefanem, był współzałożycielem Komitetu Katyńskiego, stawiającego sobie za cel upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. 31 lipca 1981 współuczestniczył w ustawieniu Krzyża Katyńskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Po śmierci brata w katastrofie smoleńskiej w 2010 zastąpił go na funkcji prezesa Komitetu Katyńskiego.

Artur Górski zmarł 1 kwietnia, miał 46 lat, od lat zmagał się z białaczką. – W nocy zmarł poseł PiS Artur Górski. Człowiek wyjątkowej dzielności i wielkiej ideowości. W całym tego słowa znaczeniu oddany sprawom Polski, oddany Bogu i Ojczyźnie. To była przedwczesna śmierć o wiele dziesięcioleci – powiedział prezes PiS o zmarłym pośle.

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze