Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Sejmie po śmierci Kornela Morawieckiego

M.N. 21:35 1 października 2019
Telewizja Republika
Ze smutkiem żegnam śp. Pana Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego - wielkiego Patriotę, niezłomnego Wojownika o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę - napisał prezydent Andrzej Duda w księdze kondolencyjnej wystawionej w Sejmie po śmierci Kornela Morawieckiego.

"W imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, wszystkich moich Rodaków oraz moim, ze smutkiem żegnam śp. Pana Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego" - napisał Duda. "Szanowny Panie Marszałku! Ze łzami w oczach dziękujemy za Pana drogę życia pięknie poświęconą Ojczyźnie. Spoczywaj w pokoju" - dodał prezydent.

Duda po wpisaniu się do księgi kondolencyjnej rozmawiał chwilę z dziennikarzami. Podziękował "wszystkim, którzy w tych godzinach przybyli do gmachu Sejmu, by wpisać się do księgi kondolencyjnej". "A tym samym oddać hołd, pamięć śp. Panu Marszałkowi Kornelowi Morawieckiemu" - powiedział.

"To jedna z piękniejszych i jaśniejszych postaci polskiej opozycji w czasie, kiedy walczyliśmy o wolną, suwerenną i niepodległą Polską" - podkreślił Duda. Jak dodał, Kornel Morawiecki był "jednym z najbardziej wybitnych i niezłomnych, a zarazem jednym z tych, którzy najbardziej radykalnie dążyli do tego, aby Polska była w pełni wolna, w pełni suwerenna i niepodległa". 

Prezydent podkreślił w swojej wypowiedzi dla dziennikarzy, że działalność Kornela Morawieckiego to "było wielkie poświęcenie, wielka odwaga, wiele bohaterstwa". "Odwaga i niezłomność w dążeniu do tego, by Polska była taka, jaką jest dzisiaj, by była Polską, która sama o sobie decyduje, która należy do ważnych struktur międzynarodowych, takich jak Sojusz Północnoatlantycki, jak Unia Europejska" - zaznaczył. "On był właśnie takiej Polski orędownikiem i o taką Polskę zawsze walczył" - oświadczył Duda. 

"Cieszę się ogromnie, że był marszałkiem seniorem polskiego parlamentu w tej kończącej się kadencji, że zasiadał w ławach sejmowych, że współdecydował o tych polskich sprawach. Ogromnie jestem mu za to wdzięczny i żegnam go w imieniu Rzeczpospolitej i wszystkich rodaków" - dodał prezydent.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. Msza pogrzebowa śp. marszałka seniora odbędzie się w sobotę o godz. 12. w Katedrze Polowej WP w Warszawie, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze