Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Trumpowi

MD 11:15 9 listopada 2016
Telewizja Republika
Gratulacje prezydentowi-elektowi Stanów Zjednoczonych przesłał prezydent Polski, Andrzej Duda. - Relacje między Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są wspaniałym przykładem strategicznego partnerstwa opartego na rdzeniu, którym jest wartość wolności, tak droga dla Polaków, Amerykanów i dla mnie osobiście – pisał w liście gratulacyjnym prezydent.

Prezydent Polski, Andrzej Duda, wystosował do zwycięzcy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Donalda Trumpa, list z gratulacjami. Prezydent podkreślał znaczenie relacji polsko-amerykańskich.

- Relacje między Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są wspaniałym przykładem strategicznego partnerstwa opartego na rdzeniu, którym jest wartość wolności, tak droga dla Polaków, Amerykanów i dla mnie osobiście. W ostatnich dekadach nie tylko zwiększyliśmy liczbę inicjatyw zmierzających do wzmocnienia naszych więzi, ale też znacząco poprawiliśmy naszą współpracę w kluczowych dziedzinach, takich jak bezpieczeństwo, obronność, handel oraz innowacyjność – pisze w liście gratulacyjnym prezydent Duda.

Prezydent wyraził także wdzięczność za spotkanie Trumpa z Polonią w Stanach Zjednoczonych. - Jestem wdzięczny, że znalazł Pan czas na spotkanie z polską społecznością podczas kampanii prezydenckiej. Polonia amerykańska doceniła pańskie pozytywne słowa o moim kraju oraz roli Amerykanów polskiego pochodzenia w historii Stanów Zjednoczonych – dodaje prezydent Polski.

Prezydent Andrzej Duda nowo wybranemu prezydentowi USA pogratulował również na Twitterze:

 

W liście gratulacyjnym Duda życzył także Trumpowi owocnej prezydentury.  

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze