Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda: Nie ma takich pieniędzy, których nie warto zapłacić za to, żeby Polska była krajem bezpiecznym

kos 10:31 10 września 2016
Andrzej Dudaprezydent.pl
- Modernizacja sił zbrojnych jest kosztowna, ale bezpieczeństwo nie ma ceny – powiedział w piątek na targach zbrojeniowych w Kielcach prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że większość podatników podziela to przekonanie.

- Mam nadzieję, że dzisiaj już większość moich rodaków, w związku z tym podatników, którzy de facto będą dokonywali tych zakupów - bo będą one finansowane z pieniędzy publicznych - rozumie, że bezpieczeństwo nie ma ceny – powiedział prezydent, który w piątek zwiedził ekspozycję polskich producentów i sił zbrojnych.


- Nie ma takich pieniędzy, których nie warto zapłacić za to, żeby Polska była krajem bezpiecznym, żebyśmy byli w stanie zminimalizować wszelkie zagrożenia – dodał. Powiedział, że jako zwierzchnik sił zbrojnych oczekuje, iż program wydatków obronnych będzie realizowany sprawnie, terminowo i przy wypełnieniu zobowiązania do przeznaczania 2 proc. PKB na obronę.

- Przede wszystkim liczę, że to wyposażenie, które będziemy nabywali dla naszych żołnierzy, będzie możliwie najlepsze. Tu nie chodzi o to, żeby ono było tanie. Chodzi o to, żeby jego cena była adekwatna do jego jakości, do tego, w jaki sposób umożliwi żołnierzom i funkcjonariuszom wykonywanie zadań, a przede wszystkim, by mogli służyć i wykonywać swoje zadania bezpiecznie - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent pogratulował organizatorom Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który nazwał wydarzeniem o światowym formacie. - To nie są tylko targi, to nie jest po prostu wystawa, to jest rzeczywiście salon przemysłu obronnego z prawdziwego zdarzenia – powiedział.

- Może ktoś, trochę złośliwie, powie: taka jest sytuacja na świecie, (...) jest wiele niepokojów, jest zagrożenie terrorystyczne, jest wojna na południu, konflikt wojenny na wschodzie, siłą rzeczy zainteresowanie wszystkim, co związane z bezpieczeństwem wzrasta. To prawda (…), ale przecież targi mogłyby się odbyć gdzie indziej, gdzieś za granicą, mogłyby się odbyć w innym mieście – mówił.

Podkreślał znaczenie patriotyzmu gospodarczego i rozwoju przemysłu zbrojeniowego nie tylko firm państwowych, ale i prywatnych. Wyraził życzenie, by polskie przedsiębiorstwa tej branży były konkurencyjne na świecie i współpracowały z naukowcami.

Podczas imprezy zstały przyznane nagrody i wyróżnienia za produkty najlepiej służące wojsku i bezpieczeństwu żołnierzy. Andrzej Duda wręczył przyznawaną od 2009 roku Nagrodę Prezydenta RP dla produktu najlepiej służącego podniesieniu bezpieczeństwa polskich żołnierzy. Wyróżniony został przeciwlotniczy zestaw rakietowy "Piorun" konsorcjum trzech firm: skarżyskiego Mesko, Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy i Centrum Telesystem Mesko.

W zakończonym w piątek XXIV MSPO wzięło udział 614 wystawców z 30 krajów, od wtorku targi odwiedziło 41 delegacji i ponad 20 tys. zwiedzających. Kieleckie targi są organizowane od 1993 roku.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze