Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda: Jeśli nie wybierzemy prezydenta, to kraj pogrąży się w chaosie!

Sm 8:30 20 kwietnia 2020
W środowym numerze tygodnika „Gazeta Polska” prezydent Andrzej Duda mówi o paraliżu państwa w momencie, jak nie odbędą się wybory prezydenckie.
Wybory to nie tylko święto demokracji, to przede wszystkim nasz obowiązek zapewnienia sobie skutecznego działania państwa – stwierdził urzędujący prezydent, krytykując pomysł przełożenia terminu majowego głosowania.

Andrzej Duda został zapytany o możliwość przesunięcia w czasie nadchodzących wyborów na prezydenta RP. Zdaniem głowy państwa takie działanie spowodowałoby "paraliż państwa". – Wszyscy ci, którzy mówią, że wybory są groźne dla Polaków, powinni zrozumieć, jak groźny jest brak wyborów, bo jego konsekwencją będzie paraliż państwa – powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" urzędujący prezydent.

Według prezydenta Dudy przełożenie wyborów wiązałoby się także z niemożliwością wprowadzenia niezbędnych ustaw i programów pomocowych np. dla polskich przedsiębiorców.

Czytaj również <<< W co gra PO? Sakiewicz: zrobią wszystko, aby wybory prezydenckie odbyły się w najbardziej niekorzystnym dla państwa terminie >>>

Będą potrzebne nowe przepisy – potrzebne do walki z epidemią czy wywołanym przez nią kryzysem gospodarczym, nowe rozwiązania pomocowe, ale nie będą mogły wejść w życie – dodał Andrzej Duda. I dodał, że „jeśli nie wybierzemy prezydenta, to kraj pogrąży się w chaosie. Może opozycji podoba się taka perspektywa, ale dla obywateli, dla zwykłych ludzi, ona będzie dramatyczna – podkreślił Duda.

Cały wywiad już w środę w Gazecie Polskiej. 

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze