Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrusiewicz ws. zgonu pacjenta w raporcie poszczepiennym: czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza

JD 19:10 24 stycznia 2021
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.PAP/Leszek Szymański
Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19; czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany o zgon mężczyzny z Oleśnicy, który został ujęty w rządowym raporcie dot. niepożądanych odczynów poszczepiennych.
Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne publikowane są bieżące raporty dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Oficjalna definicja NOP mówi, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

W najnowszym raporcie NOP z 23 stycznia znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy odnotowano zgon mężczyzny. W opisie tej informacji wskazano, że pacjent miał: "gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (Zespół Ratownictwa Medycznego)". Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.

- Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana Covidem-19 - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do tej sprawy.

- Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia - wyjaśnił. Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą "bardzo schorowaną".

- Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza - zaznaczył rzecznik.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze