Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykańskie czołgi płyną do Norwegii

ma, apu 12:15 6 sierpnia 2014
flickr.com/Office of Naval Research/CC BY 2.0
Pojazdy opancerzone oraz amerykańskie czołgi M1A1 Abrams wkrótce trafią do Norwegii. Sprzęt, który zaoferowały Stany Zjednoczone, będzie wykorzystany w razie poważnego zagrożenia ze strony Rosji. Ma też wesprzeć siły NATO.

Jak podaje portal defence24.pl, na statku, który ma przypłynąć do Norwegii 10 sierpnia, prawdopodobnie znajdują się trzy wzmocnione bataliony, do dwudziestu czołgów i ponad 70 pojazdów opancerzonych.

Sprzęt trafi do specjalnych bunkrów, które znajdują się na terenie centralnej Norwegii, jednak są one pod kontrolą Stanów Zjednoczonych. Do tej pory magazyny były zaopatrywane przede wszystkim w ciężarówki, zapasy amunicji i paliwa.

Zaopatrzenie Norwegii w cięższy sprzęt wojskowy jest prawdopodobnie jednym z elementów planu USA, by wzmocnić wschodnią flankę NATO w Europie. Może też świadczyć o tym, ze Waszyngton nie jest przekonany, co do zamiarów Putina, który w swoich działaniach posuwa się coraz dalej. W ramach European Reassurance Initiative również zapowiadano rozszerzenie zakresu rozmieszczenia sprzętu w Europie.

Źródło: defence24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze