Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amazonia płonie, a Brazylia odrzuca pomoc finansową od państw z grupy G7

K.B 11:36 27 sierpnia 2019
Wikimedia Commons
Przywódcy państw G7 podczas szczytu w Biarritz postanowili przeznaczyć ponad 20 mln dolarów na walkę z pożarami w Amazonii. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro odrzucił oferowaną mu pomoc.

Szef kancelarii prezydenta Bolsonaro, Onyx Lorenzoni w rozmowie z portalem Globo powiedział, że „te zasoby można lepiej wykorzystać na zalesianie Europy”. Dodał, że „Brazylia może uczyć wszystkich jak dbać o lasy”.

Przypomnijmy, że Amazonia produkuje 20 procent tlenu, jakim oddychamy na Ziemi. Pożary są w tym roku o 83 procent większe w porównaniu z takim samym okresem w roku poprzednim.

- Macron nie potrafi nawet zapobiec przewidywalnemu pożarowi w kościele, który jest częścią światowego dziedzictwa, a chce pouczać nasz kraj? - dodał Lorenzoni, przypominając tegoroczny pożar w paryskiej katedrze Notre Dame i tym samym ostro odrzucając zaoferowane wsparcie.

Bardzo konkretnie postanowił pomóc Amazonii również aktor Leonardo DiCaprio, znany ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska.  Jego organizacja Earth Alliance ogłosiła utworzenie nowego funduszu pomocowego dla lasów tropikalnych w Amazonii. Przekazano na ten cel już 5 milionów dolarów.

-Bez Amazonii nie możemy kontrolować procesu globalnego ocieplenia. Amazonia potrzebuje czegoś więcej niż tylko naszych modlitw"- powiedział aktor.

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze