Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ależ ich to boli! Lewicowe elity nie mogą się pogodzić z tym, że Orbán zamknął uczelnię Sorosa

pmb 11:50 27 października 2018
Flickr/European People's Party/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Uniwersytet Środkowoeuropejski (Central European University) został ufundowany przez George'a Sorosa – czyli przez osobę, która w dużym stopniu odpowiada ze destabilizację sytuacji w Europie (kryzys migracyjny). Rząd Orbána stworzył nowelizację ustawy, która zakłada, że na Węgrzech mogą działać tylko te uniwersytety spoza UE, które mają podpisaną specjalną umowę.

„Zostaliśmy wygnani z Budapesztu, który był naszym domem przez 27 lat. Ludzki koszt cynicznej decyzji rządu jest porównywalny z emigracją 1956 roku” – mówił rektor uczelni Michael Ignatieff.

Do chóru lamentu i płaczu dołączył prof. Marcin Matczak, który „zasłynął” z tego, że wypuścił taki paszkwil w kierunku znanego blogera Matki Kurki (w którym atakował jego córkę!):

Kiedyś mówiłeś że twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst moim kolegom z Wydziału i poproszę, żeby go omówili na zajęciach w Jej grupie jako przykład mowy nienawiści. Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu.

Tym razem prof. Matczak apeluje:

„To już oficjalna wiadomość: Uniwersytet Środkowo-Europejski w Budapeszcie przenosi się do Wiednia pod naciskiem rządu Orbana. Oznacza to, że w XXI wieku rząd europejskiego państwa, będącego członkiem Unii Europejskiej, doprowadził do zamknięcia uniwersytetu. Ludzie, obudźcie się!”.

Ludzie, obudźcie się!

Źródło: twitter.com/oko.press

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze