Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Alarm bombowy w Warszawie. Ewakuowano 800 osób

AS 16:12 14 marca 2018
onet
Pracownicy oraz petenci Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zostali ewakuowani ze wspólnego budynku na pl. Bankowym w Warszawie. Do zdarzenia doszło po południu. Ewakuowanych zostało 800 osób. Powodem tych działań było to, że ktoś wysłał maila z informacjami o podłożonej bombie. Na miejscu pracują pirotechnicy.

- Ktoś wysłał maila z ostrzeżeniem, że w urzędzie miejskim został podłożony ładunek wybuchowy. Zarządca budynku podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu i wyprowadzeniu wszystkich pracowników i petentów na zewnątrz. Ewakuowano w sumie blisko 800 osób – powiedział w rozmowie z Onetem Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechały służby, między innymi policja oraz straż pożarna. Informacje o ewakuacji potwierdził Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego Ratusza. – Rzeczywiście, po otrzymaniu komunikatu z Biura Bezpieczeństwa wszyscy wyszliśmy z budynku. Ewakuacja została przeprowadzona sprawnie, przebiegała zgodnie z procedurami, które wielokrotnie wcześniej ćwiczyliśmy – powiedział.

- Oba urzędy są nieczynne. Na miejscu trwa akcja służb. – Budynek jest sprawdzany pod kątem pirotechnicznym. Nie powoduje to utrudnień na samym placu Bankowym –  poinformował Piotr Świstak.

Źródło: onet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze