Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Jędraszewski: W służbie człowiekowi najbardziej objawia się nasza wielkość i godność

AS 13:00 17 stycznia 2020
Telewizja Republika
– Im więcej bezinteresownie dajemy drugiemu człowiekowi, tym bardziej wzrastamy w naszym człowieczeństwie – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego dla duszpasterstwa pielęgniarek i położnych.

– Mówiąc o tych niebezpieczeństwach i zagrożeniach, tym bardziej potrzebna jest postawa wiary w Jezusa Chrystusa i świadczenie o Nim w codzienności. W wymiarze służenia innym, pielęgniarki i położne spełniają szczególną rolę. Jest w tym przejaw tego, co Jan Paweł II nazywał „geniuszem kobiety”  - podkreślił duchowny.

– W służbie człowiekowi najbardziej objawia się nasza wielkość i godność. Im więcej bezinteresownie dajemy drugiemu, tym bardziej wzrastamy w naszym człowieczeństwie  - dodał. 

– Państwo większość tych dni spędzą zapewne przy łóżkach chorych i cierpiących, a także przy tych paniach, które zostaną matkami. Raz jeszcze dziękuję za to bycie obok innych i przy innych. Niech to będzie źródłem wielkiej radości i satysfakcji, a jednocześnie stanie się dla ludzi wzorem, natchnieniem i błogosławieństwem  - zaznaczył arcybiskup. 

Źródło: diecezja.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze