Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Jędraszewski: W niedzielę wybierzmy kandydata bliskiego nauce społecznej Kościoła

JJ 18:43 7 lipca 2020
TV Republika
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zaapelował dziś do wiernych o jak najliczniejszy udział w II turze wyborów prezydenckich, która odbywa się już w najbliższą niedzielę.

Apel hierarchy opublikowany został na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej.

– W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci- podkreślił w liście abp Jędraszewski.

Metropolita krakowski powołał się także na słowa papieża Jana Pawła II: wolność „stale trzeba (…) zdobywać, (…) nie można jej tylko posiadać”.

– Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność- zwrócił się duchowny do wiernych.

Źródło: Niezależna

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze