Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Jędraszewski: tu chodzi o ludzkie życie. Większym skandalem byłoby nie opublikowanie wyroku

DW 17:48 31 stycznia 2021
Abp JędraszewskiKuria Metropolitalna Krakowska
Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski stwierdził, że wyrok Trybunału o niekonstytucyjności aborcji eugenicznej jest wykładnią obowiązującej ustawy zasadniczej. - Tu chodzi o ludzkie życie - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Abp Jędraszewski, metropolita krakowski dodał, że dopełniły się pewne procedury, które zaczęły się 22-go października ubiegłego roku.

- Większym skandalem byłoby gdyby nie opublikowano tego wyroku. To byłaby kapitulacja wobec przeciwników konstytucji, bo to, co uchwalił Trybunał Konstytucyjny jest wykładnią obowiązującej aktualnie konstytucji - wyjaśnił duchowny.

Arcybiskup Marek Jędraszewski przypomniał też, że publikacja wyroku Trybunału nastąpiła w 76. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz. W tym kontekście przywołał postać obozowej położnej Stanisławy Leszczyńskiej, która uratowała życie wielu dzieci, narodzonych w straszliwych warunkach KL Auschwitz.

Stanisława Leszczyńska, położna, aresztowana w nocy z 19 na 20 lutego 1943 przez niemieckich okupantów, w kwietniu wraz z córką trafiła do obozu KL Auschwitz. Mimo zakazu władz obozu odebrała 3000 porodów. Posługiwała w ten sposób do momentu wejścia do KL Auschwitz Armii Czerwonej. Swoje przeżycia z obozu opisała w książce "Raport położnej z Oświęcimia". Zmarła 11 marca 1974 roku. W 1996 roku jej prochy zostały przeniesione do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Łodzi.

Źródło: Kuria Metropolitalna w Krakowie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze