Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Gądecki: Nie pozwólmy zniszczyć dobrego imienia świętego Jana Pawła II

DW 15:49 29 listopada 2020
Abp Gądecki: Nie pozwólmy zniszczyć dobrego imienia świętego Jana Pawła IIpexels.com
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał w liście pasterskim na Adwent o ochronie nienarodzonych dzieci i kultywowaniu pamięci o świętym Janie Pawle II.

- Żądanie prawa do zabijania nienarodzonego dziecka jest niegodne człowieka - stwierdził w swoim liście pasterskim abp Stanisław Gądecki. Po czym zaapelował: - Nie pozwólmy zniszczyć dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

nba_670.

W liście pasterskim skierowanym do wiernych z okazji rozpoczynającego się w niedzielę Adwentu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański abp Stanisław Gądecki ocenił, że po opublikowaniu raportu przez Watykan "staliśmy się świadkami agresywnego ataku na osobę Świętego Jana Pawła II".

Metropolita poznański odniósł się również do protestów wywołanych decyzją Trybunału Konstytucyjnego. 22 października br., TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

Protesty te charakteryzuje liczny udział młodzieży, wulgarny język, agresywność i niechęć do Kościoła oraz dewastowanie pomników i elewacji świątyń. Po raz pierwszy doszło też do zakłócania nabożeństw czy przerwania mszy świętej, m.in. w poznańskiej katedrze - powiedział Gądecki.

Metropolita poznański wezwał też wiernych, Caritas i duchownych do większego wsparcia rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci. 

Źródło: KEP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze