Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A Ty jak oceniasz rok 2018? SPRAWDŹ rekordowe wyniki sondażowego badania!

PR 13:53 27 grudnia 2018
pixabay
Większość Polaków mijający 2018 rok ocenia pozytywnie. To najlepszy wynik od prawie 30 lat. 69 procent Polaków pozytywnie ocenia w wymiarze osobistym mijający rok, a jedynie 10 procent ocenia go jako negatywny - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS. Jest to najlepszy wynik od 1989 roku, od kiedy ośrodek ten przeprowadza badania opinii publicznej.

Podobnie respondenci oceniali 2018 rok w wymiarze rodzinnym, z tym, że tu liczba negatywnych ocen zmniejszyła się o 4 punkty procentowe.

Autorzy raportu wskazują, że oceny mijającego roku w wymiarze osobistym i rodzinnym zależą przede wszystkim od postrzegania warunków materialnych gospodarstwa domowego oraz wieku badanych. Im starsza grupa wiekowa, tym mniej ocen pozytywnych, a więcej ambiwalentnych i negatywnych.

Połowa Polaków pozytywnie ocenia również mijający rok biorąc pod uwagę sytuację Polski na arenie międzynarodowej, a 16 procent ocenia ją jako złą.

Jako ani dobrą ani złą oceniło sytuację na świecie w 2018 roku 37 procent respondentów. Za dobrą uznało ją 28 procent, a za złą o 3 punkty procentowe mniej pytanych. 

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich face-to-face wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 29 listopada - 9 grudnia 2018 roku, na liczącej 942 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze