Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A. Niedzielski: Liczba zakażeń koronawirusem będzie rosła. Nośmy maseczki i zachowujmy dystans

D.Z. 14:04 22 września 2020
Minister zdrowia dr Adam Niedzielski.PAP
Noszenie maseczek ma sens, dystans społeczny ma sens. Pamiętajmy o tym i przypominajmy innym – zaapelował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła psychologiczną barierę tysiąca dziennie i będzie rosła — stwierdził.

Szef resortu zdrowia był gościem konferencji "Zmiany w ochronie zdrowia", zorganizowanej przez Uczelnię Łazarskiego i Wolters Kluwer Polska. Spotkanie było poświęcone transformacji systemu ochrony zdrowia w kierunku płacenia za wyniki leczenia.

– Spotykamy się w bardzo szczególnym czasie, kiedy nie tylko mamy do czynienia z pandemią, ale kiedy liczba zachorowań zaczyna przekraczać psychologiczną barierę tysiąca dziennie. To jest zjawisko, którego się spodziewaliśmy, wracając do normalnego trybu życia. […] I ta liczba na pewno będzie rosła – powiedział minister.

Zaznaczył, że najważniejsze w tej sytuacji jest odpowiedzialne działanie. – Wszyscy wiemy, że coraz popularniejsze stają się głosy zaprzeczające podstawowym paradygmatom i pewnikom, które przyjmowaliśmy do tej pory, że są podstawowym kanonem wiedzy na temat tego, jak walczyć z pandemią, jak odpowiedzialnie zachowywać się w czasie pandemii – wskazał Niedzielski.

Ruchy te – jak mówił — oparte są na paraautorytetach i osobach, które chcą robić wirtualne kariery. – Apeluję do wszystkich, którzy myślą racjonalnie, którzy działają pragmatycznie, dajmy odpór tym głosom. Noszeni maseczki ma sens, zachowanie dystansu społecznego ma sens, […] dezynfekcja ma sens – mówił minister.

Akcentował, że te podstawowe zasady są bardzo poważnym narzędziem broniącym nas przed rozwojem pandemii. – Prosiłbym każdego, niech każdy z nas ma poczucie misji, że trzeba nieść kaganek oświaty. Rzeczy, które wydawały się oczywiste, wcale oczywistymi nie są. W zderzeniu z głosami, z jakimi mamy do czynienia, musimy wrócić do tłumaczenia podstawowych paradygmatów. To misja każdego z nas – powiedział minister.

Ministerstwo podało we wtorek, że ostatniej doby wykonano ponad 22,5 tys. testów na obecność koronawirusa; wykryto 711 nowych przypadków. W poniedziałek resort przekazał, że zrobiono ponad 12,2 tys. testów i potwierdzono 748 nowych przypadków. W niedzielę MZ informowało o wykonaniu ponad 18,9 tys. testów i 910 nowych przypadkach. W sobotę resort podał zaś, że wykonano ponad 20 tys. testów i potwierdzono 1002 nowe zakażenia.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze