Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A. Macierewicz: 10.04.2010 nie było zejścia poniżej 100 metrów nad poziomem pasa

DZ 19:20 20 listopada 2020
FaktyTV Republika
Aleksander Wierzejski w programie "Fakty 10.04.2010" rozmawiał dziś z Antonim Macierewiczem o postępach w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz przedstawił materiał dowodowy, jakim jest nagranie rozmowy, o którym zeznawał kiedyś podchorąży, Remigiusz Muś.

- My znamy ten materiał od dawna, on się stał ważnym elementem naszego raportu. On musiał być znany przez prokuraturę, bo był w jej aktach. Czemu prokuratura i komisja Millera zignorowała ten materiał? – To jest związane z badaniem kłamstwa smoleńskiego.

- Podchorąży Remigiusz Muś zeznawał, że słyszał rozmowę między wieżą kontroli a załogą samolotu na ok. 12 min. przed katastrofą. Kontrolerzy zalecili schodzenie samolotem 50 metrów nad poziomem pasa. [...] Chciano wymusić na Remigiuszu Musiu wycofanie się z tego zeznania. Tworzono narrację mającą zrzucić winę na pilotów, że oni świadomie zeszli zbyt nisko, że przekroczyli mityczny próg 100 metrów nad poziomem pasa i że to był rzeczywisty powód katastrofy smoleńskiej. Tak zapisano w konkluzji komisji pana Millera.

- Nawiasem mówiąc takiego zejścia poniżej 100 m nie było, to zeznanie pokazuje więc nie tyle przyczyny katastrofy, co to, w jaki sposób było konstruowane kłamstwo smoleńskie.

- Na Musiu wywierano olbrzymią presję. [...] Pan pułkownik Kopczyk próbował wymusić na nim zmianę zeznań, on jednak obstawał przy swoim. W 2012 roku Muś został znaleziony powieszony, prokuratura orzekła po kilku dniach, że było to samobójstwo, do dziś rzeczywiste przyczyny śmierci nie zostały w sposób solidny wyjaśnione.

- Z innej rozmowy wynika, że już ok. 15 minut po wystartowaniu rosyjscy kontrolerzy planują skierować samolot na awaryjne lotnisko.[...] Rozmawiają, że będzie próbne podejście, a nie lądowanie. W ramach niego kontrolerzy z wieży w Smoleńsku będą sprowadzali samolot do jego minimum, nie po to, żeby lądował, ale przeleciał nad lotniskiem. [...] Ta rozmowa miała miejsce już 15 min po wystartowaniu.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze