Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A jednak! "Sędziowie pozytywnie oceniają zmiany kadrowe" które wprowadziła reforma wymiaru sprawiedliwości

PR 13:24 21 lutego 2019
Telewizja Republika
Zmiany kadrowe, których celem było usprawnienie pracy sądów, sprawdzają się. Pozytywnie oceniają je sami sędziowie, o czym świadczą najnowsze informacje roczne o działalności sądów rejonowych. Aż 96 proc. tego rodzaju raportów zostało pozytywnie zaopiniowanych, w tajnym głosowaniu, przez zebrania sędziów - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jak poinformowano na stronie ministerstwa, "informacja roczna" to najważniejsze sprawozdanie, w którym ocenia się, czy prezesi sądów dobrze wykonywali swoje obowiązki.

- Raport zawiera m.in. dane o obsadzie kadrowej sądu i działalności administracyjnej, statystykę spraw, informacje o ewentualnych skargach na opieszałość. To również podsumowanie zawierające diagnozę sytuacji sądu oraz opis podjętych i planowanych działań - podano w komunikacie MS.

Dzięki przyjętej - w pełni przejrzystej- procedurze uchwalania "informacji rocznej" stanowi ona swoiste wotum zaufania dla obecnych prezesów sądów rejonowych. Niemal 70 proc. z nich, zostało powołanych od 12 sierpnia 2017 r., czyli na mocy znowelizowanej ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, która jest elementem reformy wymiaru sprawiedliwości.

- Na 318 sądów rejonowych w Polsce, tylko w 12 sądach (3,8 proc.) informacje roczne zostały zaopiniowane negatywnie. Świadczy to o tym, że zmiany zachodzące w polskim sądownictwie są dobrze oceniane przez samych sędziów.

Informacje roczne podlegają ocenie prezesa sądu wyższego rzędu, a informacja roczna sporządzona przez prezesa sądu apelacyjnego podlega ocenie Ministra Sprawiedliwości - poinformowało Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Źródło: ms.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze