Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A jednak! Powstanie nowy odcinek drogi ekspresowej. ZOBACZ GDZIE

AS 13:40 8 października 2018
PxHere
Odcinek drogi ekspresowej S3 Legnica - Lubawka z unijnym dofinansowaniem. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Projekt zakłada budowę odcinka trasy o długości prawie 70 kilometrów. Całkowity kosz jest szacowany na prawie 4 miliardy złotych, z czego Unia pokryje połowę tej kwoty.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział podczas uroczystości podpisania umowy, że inwestycja ma kluczowe znaczenie dla naszego systemu transportowego. Podkreślał, że jest to jeden z trzech najważniejszych korytarzy północ - południe w Polsce, a odcinek drogi Legnica Lubawka pozwoli na doprowadzenie drogi S 3 do granicy z Czechami.

Wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz powiedział, że część odcinków drogi S3 jest już w budowie, a na inne niebawem będą podpisane umowy. Wkrótce zostanie odebrany odcinek tej samej drogi: Legnica - Bolków. Także niebawem zostanie podpisana umowa na fragment trasy z Bolkowa do Lubawki.

- To oznacza, że cała droga S3 w Polsce będzie już zakontraktowana. Do końca roku cała trasa powyżej Legnicy będzie już dostępna dla kierowców - poinformował Marek Chodkiewicz.

Budowa odcinka drogi S3 Legnica - Lubawka zakończy się w 2023 roku.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze