Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A jednak! NASA potwierdza zbliżającą się katastrofę! Asteroida uderzy w Ziemię. Trwa ...

sm 21:19 9 grudnia 2019
To nie film katastroficzny, ale duże, rzeczywiste prawdopodobieństwo. NASA właśnie potwierdziła informacje medialne, o zbliżającej się do Ziemi ogromnej asteroidzie, która może uderzyć w naszą planetę. Trwa akcja przygotowania się do jej neutralizacji.

Bennu 101955 - asteroida odkryta w 1999 roku należy do obiektów potencjalnie niebezpiecznych dla naszej planety. Ogromna planetoida ma ponad 500 metrów średnicy oraz waży około 77 milionów ton. Okrąża słońce w ciągu 1 roku i 71 dni przecinając przy tym orbitę Ziemi. Z każdym okrążaniem coraz bardziej zbliża się do naszego globu, co zaczęło rodzić pytania o prawdopodobieństwo uderzenia - i tego naukowcy nie wykluczają.

Według badań przeprowadzonych przez włoskich astronomów z Uniwersytetu w Pizie asteroida zbliży się do Ziemi na niebezpieczną odległość ośmiokrotnie. Nastąpi to w latach 2169-2199, a prawdopodobieństwo zderzenia z naszą planetą wynosi 0,037 procent. Według naukowców z NASA możliwe uderzenie Bennu w Ziemię nastąpi wcześniej, bo 25 września 2135 roku.

 

Na Twitterze NASA możemy przeczytać:

 

 

 

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze