Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

6-latka zgubiła się pod opieką taty. Zawędrowała do... Niemiec!

M.N. 20:14 24 lipca 2019
pixabay.com
Sześcioletnia dziewczynka zgubiła się ojcu podczas zabawy na plaży w Świnoujściu. Odnaleziono ją 8 km dalej, w Heringsdorfie na terenie Niemiec.

Zaginięcie dziecka na plaży w Świnoujściu zgłosił we wtorek po południu ojciec dziewczynki. Dopiero po 3 godzinach bezskutecznych poszukiwań na terenie Polski poproszono o pomoc niemiecką policję w Heringsdorfie na wyspie Uznam (tej samej, na której leży Świnoujście. 

Samotne, zdezorientowane i roztrzęsione dziecko, które dotarło w rejon mola w Heringsdorfie, zwróciło uwagę turysty z Nadrenii-Palatynatu. Mężczyzna próbował nawiązać z dziewczynką rozmowę, ale ta nie rozumiała niemieckiego i – jak później opowiadała – wolała trzymać się z dala od „obcego pana”. Zawróciła więc i zaczęła iść w kierunku Ahlbeck i Świnoujścia. 

Turysta ruszył za nią utrzymując odpowiedni odstęp i poprosił mijanych plażowiczów, by wezwali policję. Zaufanie dziewczynki udało się zdobyć młodej policjantce z Heringsdorfu.

W uzgodnionym punkcie na granicy miało nastąpić przekazanie dziecka policjantom. Jednak z polskiej strony przybyli sami mężczyźni. Dziewczynka nie chciała opuścić policjantki z Heringsdorfu, więc Niemka zawiozła ją na posterunek ratowników w Świnoujściu. Tam od 4 godzin czekał na nią zatroskany ojciec. 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze