Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

36-latka zatrzymana przez policję. Jechała prawie 170 km/h w terenie zabudowanym

JK 14:45 4 grudnia 2020
Kobieta przekroczyła prędkość o 120 km/h w terenie zabudowanym.opolska policja
Policjanci z opolskiej grupy Speed, zajmującej się ściganiem piratów drogowych, zatrzymali 36-letnią kobietę, która jechała osobowym mercedesem w terenie zabudowanym z prędkością bliską 170 km/h.

Do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Pietnia (woj. opolskie). Na drodze wojewódzkiej funkcjonariusze policyjnej grupy Speed postanowili zapolować na kierowców łamiących ograniczenia prędkości. 

Rekordzistką okazała się 36-latka kierująca osobowym mercedesem. Kobieta na drodze w terenie zabudowanym jechała z prędkością niemal 170 km/h. Oprócz mandatu i punktów karnych kierującej zabrano prawo jazdy. Kolejnym zatrzymanym do kontroli był 46-latek, który także w Pietnej jechał z prędkością 105 km/h. Nieco mniej na liczniku swojego volkswagena miał mieszkaniec powiatu głubczyckiego. 20-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. 

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

 

Źródło: opolska policja

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze