Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

26 tys. osób zatrzymanych od początku demonstracji na Białorusi

ASy 15:39 14 listopada 2020
Protesty trwają od 9 sierpniaPAP/EPA/STR
Od 9 sierpnia do 3 listopada na Białorusi za złamanie przepisów dotyczących zgromadzeń masowych, zatrzymano ponad 25 800 osób i sporządzono ponad 24 tys. protokołów administracyjnych - poinformował w sobotę portal Tut.by.
Serwis cytuje założony przez Pawła Łatuszkę Narodowy Zarząd Antykryzysowy (NAU), który twierdzi, że posiada kopie raportów MSW w tej sprawie. Łatuszka obecnie jest członkiem prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej.

- NAU posiada wewnętrzne raporty MSW. Według danych ministerstwa od 9 sierpnia do 3 listopada na Białorusi zatrzymano ponad 28 500 osób za "złamanie prawa dotyczącego masowych zgromadzeń i łamanie innych przepisów podczas ich przeprowadzania" - zakomunikował NAU.

Jak czytamy na kanale NAU w Telegramie, od dnia wyborów Białorusini złożyli cztery tysiące skarg na przemoc ze strony struktur siłowych.

"Nie wszczęto ani jednej sprawy wobec funkcjonariuszy za przemoc i zabójstwa" - napisano.

O założeniu Narodowego Zarządu Antykryzysowego Łatuszka poinformował pod koniec października. Podczas, gdy Rada Koordynacyjna została stworzona dla przeprowadzenia negocjacji, NAU ma być organem, który zapewni osiągnięcie celów, takich jak rozpoczęcie rozmów i zagwarantowanie stabilności w kraju w chwili przejęcia władzy przez siły demokratyczne.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze