Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Warszawski urzędnik z zarzutami – miał przyjąć 50 mln łapówki!

PR 7:14 12 stycznia 2018
Telewizja Republika
Jakub R., były zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami warszawskiego ratusza, zatrzymany w ubiegłym roku za łapownictwo, usłyszał kolejne zarzuty. Chodzi o przyjęcie ponad 50 mln zł za wydawanie decyzji ws. nieruchomości m.in. przy placu Defilad. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Korzyści, jakie miał przyjmować Jakub R., mogły zostać wręczone w zamian za przychylność przy załatwianiu spraw reprywatyzacyjnych w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy. Od tych korzyści były dyrektor uzależniał wydanie na rzecz określonych osób decyzji administracyjnych na podstawie dekretu o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.


Były zastępca dyrektora BGN‑u jest podejrzany o przyjęcie łapówki w wysokości nie mniejszej niż ponad 31 mln zł w zamian za wydanie dwóch decyzji administracyjnych. Jakub R., bez podstaw prawnych, przyznał na 99 lat prawo do użytkowania wieczystego działek przy placu Defilad 1 (dawna Chmielna 70) oraz Karowej 14/15. Do popełnienia tego przestępstwa miało dojść w latach 2009–2012.

Czytaj więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

 

 

 

Źródło: Klaudia Dadura / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze