Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: wiosna

Dziś swój program wyborczy przedstawiła Wiosna Roberta Biedronia. Jak deklarowali wcześniej, wielki nacisk kładą na prawa kobiet. Podczas dzisiejszej konwencji, Barbara Labuda w przewrotny sposób komplementowała aborcję. >
– To jest patologia. Teologii niech uczą tam gdzie jest ich miejsce. Powinien być rozdział państwa od Kościoła. Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy finansować kościele uniwersytety. Teologia jest domeną Kościoła - powiedział w Polsat News Robert Biedroń. >
Nepotym – słowo, które w ostatnich dniach rozgrzewa użytkowników Twittera. O co chodzi? Zaczęło się od wpisu dziennikarki "Newsweeka", później zagadnienie kontynuowała dziennikarka "Sieci". Zwieńczeniem dyskusji okazało się zabranie głosu przez poseł Krystynę Pawłowicz.>
Dziennikarka tygodnika "Newsweek" Renata Grochal skrytykowała publicznie listy Wiosny. Zaatakowała Roberta Biedronia, zarzucając mu nepotyzm. "Może zerknie Pani na kompetencje osób o których pisze" – odpowiada jej jeden z działaczy Wiosny.>
Pytacie mnie, o co dokładnie chodzi z karaniem za homofobię? A no właśnie o to, aby takie groźby znalazły swój koniec w sądzie. Takich „pozdrowień” dostałem od wczoraj dziesiątki. A to tylko utwierdza mnie, że nienawiść musi być ścigana. I to nie jest wolność słowa... – napisał na Twitterze partner Roberta Biedronia, Krzysztof Śmiszek. >
Chłopak Roberta Biedronia postuluje więzienia dla krytyków LGBT, uznanych za "niebezpiecznych homofobów"? Łaskawca. Mógł przecież zażądać od razu kary śmierci. Jednak na szczęście jest osobą tolerancyjną i uznał, że wystarczy tylko kara więzienia. Dziękujemy – komentuje na Twitterze Adam Andruszkiewicz.>
Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w ten weekend, to zwyciężyłaby w nich Zjednoczona Prawica. Na obóz rządzący chce głosować 42,2 proc. Polaków – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.>
Ja i mój partner nie jesteśmy obywatelami gorszej kategorii. Więc jeśli weźmiemy ślub, to weźmiemy go w Polsce. Związki partnerskie oraz równość małżeńska zostaną w Polsce wprowadzone nie później niż za pięć lat – przekonuje partner Roberta Biedronia, Krzysztof Śmiszek w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.>
Panie prezesie, wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszych wolności – grzmiał Robert Biedroń podczas konwencji Wiosny. Rafał Ziemkiewicz przeprowadził nietypową sondę...>
Panie premierze Morawiecki, albo weźmie się pan do roboty, albo złoży dymisję. Rozmowa z nauczycielami to pana obowiązek. Do roboty! – powiedział Robert Biedroń podczas konwencji Wiosny.>
Płód nie jest człowiekiem. Polecam lekcje biologii. Do 12-ego tygodnia najczęściej w różnych krajach można korzystać z zabiegu przerywania ciąży, bo wtedy jest to jeszcze płód – mówił wyraźnie zdenerwowany Biedroń, kiedy został zapytany o to jak można jednocześnie popierać aborcję eugeniczną i wspierać osoby z zespołem Downa.>
Robert Biedroń chce wprowadzić 54 płcie jak na amerykańskim Facebooku? No tak, większość Polaków nie ma ważniejszych spraw na głowie, niż uzgodnić sobie płeć – powiedział Rafał A. Ziemkiewicz (publicysta „Do Rzeczy”), który był gościem red. Emilii Pobłockiej w Telewizji Republika.>
Likwidacja funduszu kościelnego, wycofanie religii ze szkół, zniesienie klauzuli sumienia... Te postulaty poznaliśmy podczas konwencji założycielskiej nowego ugrupowania Roberta Biedronia. Joanna Scheuring-Wielgus, która niedawno dołączyła do Wiosny, snuje przed Polakami wizję kraju, w którym kościół... nie istnieje.>
Lewacy oburzeni, że „przekroczyłam kolejną granicę”, bo pytam ich środowiska otwarte na „pełną różnorodność i równość” czy facet „żonaty” z kozą będzie mógł adoptować dziecko – wskazuje na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz.>
– Proszę na Roberta Biedronia patrzeć jako na tego, który jest mocno związany z Januszem Palikotem. Robert Biedroń to nie polityczna świeżynka – mówiła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska w rozmowie z red. Marcinem Bąkiem.>
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do PE – poinformował Robert Biedroń. To nie pierwsza zmiana barw politycznych Scheuring- Wielgus. Wcześniej była członkiem klubu Nowoczesna, później koła poselskiego Liberalno-Społeczni, później założyła z Ryszardem Petru partię Teraz!. Czas na kolejny transfer… Czas na Wiosnę!>
Robert Biedroń zaapelował za pośrednictwem mediów społecznościowych do abpa Stanisława Gądeckiego o rezygnację z funkcji Przewodniczącego Episkopatu.>
– Uważam że Paweł Rabiej nie ma za co przepraszać. Źle się dzieje, że tak się dzieje, ponieważ jeżeli są europejscy, to są europejscy, a nie średniowieczni. Tu trzeba mieć jasne zdanie w tej sprawie, a nie chować głowę w piasek dzisiaj. Kaczyński na tym gra, bo oni się boją, bo są przerażeni, bo truchleją na jakiekolwiek sprawy światopoglądowe. Jak się jest europejskim, to trzeba być tym europejskim od A do Z, a nie tylko po części - powiedział Robert Biedroń na konferencji prasowej w Warszawie. >
Lider Wiosny udzielił wywiadu "Deutsche Welle". "Proniemiecki" polityk mówił o reparacjach wojennych i uchodźcach.>
Musimy mieć w końcu sprawny system zdrowia, żeby już nikt nie musiał bez powodu umierać, ze względu na nieczyste powietrze, ze względu na smog – mówił Rober Biedroń w Polskim Radiu 24.>
Najnowsze