Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: Warszawa

- Serdecznie zapraszamy na ławeczkę z posłem Rafałem Trzaskowskim, kandydatem na Prezydenta Warszawy. Widzimy się w najbliższy poniedziałek o godz. 17:30 w Parku Achera :) Do zobaczenia! - napisała radna dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Maria Miszkiewicz. Tym razem na spotkanie nie pofatygował się nawet… Rafał Trzaskowski!>
„Przykre... Jan Śpiewak pewnie dogadał się z PO i atakuje nas kłamstwami. Robiłem wszystko, aby współpracować. Wiecie ile spraw Jan Śpiewak zgłosił do Komisji Weryfikacyjnej przez rok? 6 (słownie sześć) – poniżej 1% naszej pracy. Lans medialny lepszy niż konkretna praca. Tak zawsze łatwiej” – napisał na Twitterze Patryk Jaki (PiS), kandydat na prezydenta Warszawy.>
Na pokładzie samolotu z Brukseli do Warszawy przyleciał pasażer z podejrzeniem malarii. Jak informują media mężczyzna został przewieziony do szpitala zakaźnego. >
Prokuratura chciała umorzyć sprawę gróźb karalnych, które padły z ust byłej I prezes SN Małgorzaty Gersdorf w kierunku protestujących przed Sądem Najwyższym w 2017 r. Sąd jednak nakazał jej podjęcie czynności w śledztwie.>
Patryk Jaki był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i” w TVN 24. Większość pytań dotyczyła nowelizacji ustawy o IPN. Na sam koniec Patryk Jaki powiedział, że miał nadzieję, że chociaż część pytań będzie dotyczyć Warszawy. – Ale zauważył pan, że jeszcze nie ma kampanii wyborczej? Ja zauważyłam – odpowiedziała Monika Olejnik. Chyba jednak o czymś zapomniała... Na szczęście w internecie nic nie ginie. Internauci obnażyli hipokryzję dziennikarki. >
Na terenie dawnego więzienia przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN ujawnili masowy grób, a w nim szczątki ludzkie należące co najmniej do siedmiu osób. Zostaną one poddane badaniom genetycznym w celu ich identyfikacji. Obecny etap prac poszukiwawczych potrwa do końca tego tygodnia. >
Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak nietrzeźwy mężczyzna znalazł się w zagrodzie razem z niedźwiedziem. Zdarzenie miało miejsce w warszawskim ZOO. Uwaga, film zawiera wulgaryzmy.>
„Radna klubu PO Jolanta Kasztelan poparła Patryka Jakiego, mówiąc, że nie może zaakceptować kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Zaapelowała też do wyborców Platformy, żeby głosowali na kandydata PiS” – poinformował reporter RMF FM Patryk Michalski.>
W okolicy miejscowości Gassy znaleziono ponad 6-metrową wylinkę węża. Wiadomo już, że jest to świeża skóra pytona tygrysiego, który może ważyć nawet 50 kg. Policja apeluje o ostrożność i zaniechanie spacerów. Pyton prawdopodobnie jest już gdzieś w Warszawie.>
Jak widać prowokatorom, którzy przychodzą na spotkania z Patrykiem Jakim, coraz bardziej puszczają nerwy. Do awantury doszło podczas rozmowy Patryka Jakiego z mieszkańcami dzielnicy Ursus. Spotkanie przebiegało spokojnie, dopóki nie dali o sobie znać prowokatorzy. Agresywna kobieta fizycznie zaatakowała starszego pana, zaczęła krzyczeć... Musiała interweniować policja i straż miejska.>
Pyton tygrysi pozostawił ślady nad Wisłą. W związku ze znalezieniem wylinki pytona tygrysiego nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziorny policja patroluje kilkukilometrowy odcinek nabrzeża.>
Na przystanku przy ul. Kompasowej w Warszawie ktoś rozłożył wzorzysty dywan. Zdjęcie trafiło do sieci, a internauci pisali m.in., że "brakuje jeszcze regału z książkami i fotela". >
Po 11 latach znów w Polsce! Pod Hotelem Europejskim w Warszawie zebrały się rzesze fanów, którzy zniecierpliwieni oczekiwali na legendarną grupę The Rolling Stones. Obecni byli fani z Polski, z zagranicy… wyjątkowa okazała się jednak reprezentacja w ludowym stroju, która w nietuzinkowy sposób postanowiła przywitać zespół w Polsce. Zobacz koniecznie!>
Gościem red. Ilony Januszewskiej w porannym programie Telewizji Republika był radny miasta stołecznego Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Terlecki. – Pan Rafał Trzaskowski ma ławeczkę, na której sam się mieści. Nasz kandydat, pan minister Jaki, spotykając się w salach czy plenerze, gromadzi większą ilość uczestników. Tam zazwyczaj poruszane są kwestie mieszkalne bądź dot. sądownictwa – mówił o sprawnej prekampanii kandydata Zjednoczonej Prawicy.>
Wczorajszy koncert The Rolling Stones w Warszawie zgromadził rzesze wiernych fanów. Większość z nich zapewne dotarła delektować się legendarnymi brzmieniami brytyjskiej grupy. Lech Wałęsa, na czele z totalnymi, wystosowali list do lidera zespołu, Micka Jaggera. Ten jasno uciął zagadnienie, mówiąc po polsku "jestem za stary, żeby być sędzią, ale wciąż młody, żeby śpiewać". To tyle, jeśli chodzi o interwencję świata…>
Przy ulicy Trębackiej w Śródmieściu kierowca utrudnił wyjazd innym samochodom. Kierowcy zablokowanych pojazdów odwdzięczyli się i ofoliowali Peugeota. >
„Rafał Trzaskowski nie sformułował jeszcze przejrzystej wizji tego, jaka ma być Warszawa za jego rządów”. Skąd te słowa? Wydaje się to niemożliwe, ale pojawiły się one dzisiaj w Newsweeku. Cytat ten to wnioski z analizy politycznej jaką przygotował tygodnik. >
Policjanci z Mokotowa rozwiązali sprawę zabójstwa z 1996 roku. 45-letni obywatel Ukrainy wpadł, bo popełnił inne przestępstwa i zostawił odciski palców. Mężczyzna był w przeszłości karany za rozboje. W wyniku podjętych działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że 45-latek od jakiegoś czasu przebywa w Polsce i tymczasowo zamieszkał w Łodzi. Został tam zatrzymany i przewieziony do Warszawy. Na wniosek mokotowskiej prokuratury sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara dożywocia.>
– Jest wiele takich spraw przyziemnych. Nie widziałem, żeby Sąd Najwyższy kiedyś podszedł poważnie do sprawy reprywatyzacji. Nie widziałem, żeby chociaż minutę czasu o tym mówili, natomiast bardzo często mówią o swoich stanowiskach. Sądy powinny przede wszystkim służyć obywatelom - powiedział Patryk Jaki. >
Jacek Żakowski jest wielkim przeciwnikiem reformy sądownictwa w Polsce. Teraz ubolewa, że Polacy są innego zdania. Dzisiaj na antenie TOK FM (rozgłośni należącej do Agory) żalił się, że frekwencja na protestach przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym jest niska. >
Najnowsze