Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: SN

– Jest mi ciężko powiedzieć, czy prezydent miał wiedzę na temat przeszłości sędziego Iwulskiego. W mojej ocenie prezydent kierował się wiekiem (osoba najstarsza), doświadczeniem… Myślę, że to zdecydowało o takim podjęciu decyzji przez prezydenta – powiedział rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa sędzia dr Maciej Mitera, który był gościem red. Marcina Bąka w programie „Wolne Głosy” w Telewizji Republika.>
Sędzia Józef Iwulski wyznaczony przez prezydenta do pełnienia obowiązków I prezesa Sądu Najwyższego był oficerem rezerwy WSW szkolonym przez ten kontrwywiad wojskowy. W WSW zajmował się m.in. postępowaniami sądowymi w sprawie osób rozpracowywanych przez komunistyczne służby. >
Członkowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” którego szeregi systematycznie topnieją, dalej próbują o sobie przypominać i walczyć, by status nadzwyczajnej kasty, nie zmienił się ani na jotę. Ich głos, coraz bardziej cichy i pozbawiony nadziei wobec stanowczego działania rządu by zwrócić wymiar sprawiedliwości obywatelom, teraz w niewybredny sposób atakujący KRS. Taki to poziom sędziowskiej elity. >
Grupa posłów PiS złożyła w czwartek w Sejmie projekt o zmianie ustawy - Prawo o prokuraturze oraz niektórych innych ustaw. Proponowane zmiany dotyczą też wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. PiS chce jak najszybciej zamknąć sprawę i przywrócić Polakom normalność. >
Sędzia Józef Iwulski, który kieruje obecnie Sądem Najwyższym zapowiedział, że będzie wypłacał wynagrodzenie prof. Małgorzacie Gersdorf. Odmiennego zdania jest wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.>
„Dziennik Gazeta Prawna jak Gazeta Wyborcza – kłamie! Pisze, że opiniowanym dla Prezydenta Andrzeja Dudy sędziom Sądu Najwyższego zadawaliśmy pytania o poglądy. Otóż, Krajowa Rada Sądownicza w ogóle nie spotykała się z sędziami Sądu Najwyższego, a oceniliśmy ich oświadczenia tylko na podstawie dokumentów i niepełnych akt osobowych. Także...” – napisała na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz.>
"Funkcjonariusz publiczny uprawniony do orzekania w sprawach należących do właściwości sądów i trybunałów, na zasadach niezawisłości i bezstronności" – brzmi słownikowa definicja sędziego. To, co na Twitterze publikuje sędzia Paweł Strumiński, dalekie jest od majestatu wykonywanego przez niego zawodu…>
Gościem red. Marcina Bąka w programie "Wolne głosy po południu" był mec. Lech Obara. W programie podjął się analizy obecnej "dwuwładzy" w Sądzie Najwyższym oraz wskazał na pozytywne aspekty ostatniej nowelizacji ustawy o IPN. – Istnieją problemy na tle wykładni przepisu. Która ze stron ma rację? Jedynym sposobem rozstrzygnięcia tego sporu jest sąd – tłumaczył gość.>
– Jeśli wniosek sędziego Józefa Iwulskiego o woli dalszego orzekania w SN będzie zawierał braki formalne, to będzie potraktowany negatywnie – powiedział wiceprzewodniczący KRS sędzia Wiesław Johann. Podkreślił, że wniosek ten zostanie potraktowany jak każdy inny. Dodał również, że zapełnienie wakatów w Sądzie Najwyższym może potrwać nawet dwa lata.>
„Wtorek, 3.07 - Pearl Jam: #StrajkKobiet, Czwartek, 5.07 - David Byrne: "Trzymamy za was kciuki", Czwartek, 5.07 - Massive Attack: #WolneSądy, Niedziela, 8.07 - Mick Jagger: "Jestem za stary by być sędzią..." , Poniedziałek, 9.07 - Guns'n'Roses: "What the F%CK is going on Poland?!” – napisał na Twitterze Dariusz Ćwiklak. Dziennikarz „Newsweeka” chciał pokazać jak współcześni artyści wspierają walkę o „praworządność i wolne sądy” w Polsce. Okazało się, że tekst, który zamieściło Guns N' Roses przed koncertem w Polsce jest tradycyjną formułką witającą kraj – oraz że identyczny tekst zespół zamieszczał przed każdym koncertem w innym państwie. >
Sędzia Józef Iwulski nie przyznawał się do PZPR w życiorysie ani do tego, że pozostał w niej do końca PRL. Ukrywał swój udział w aparacie sądowym stanu wojennego. Nie zamierza mówić o tym, że gdy on ferował wyroki w tym okresie, jego żona była funkcjonariuszem SB. Zamiast wyjaśniać swoją rolę w PRL… opowiada dowcip.>
„Oczywiście byłam pod Sądem Najwyższym, bo gdzie miałam wczoraj być, jeżeli mieszkam w Warszawie? Wolna Polska w silnej Unii Europejskiej!” – napisała na Twitterze jedna z entuzjastek marszów w obronie praworządności, Sądu Najwyższego, sędzi Gersdorf... Przedstawiamy najciekawsze materiały z Twittera. >
– Ścieżka kariery do Sądu Najwyższego jest bardzo ciekawa. Sędzia Gersdorf nigdy nie była sędzią sądu powszechnego. Ma zerowe doświadczenie. Tak nie powinno być – powiedział mec. Adam Tomczyński (radca prawny, wieloletni sędzia), który był gościem red. Adriana Stankowskiego w programie „Republika po południu” w Telewizji Republika.>
Wczorajszy koncert The Rolling Stones w Warszawie zgromadził rzesze wiernych fanów. Większość z nich zapewne dotarła delektować się legendarnymi brzmieniami brytyjskiej grupy. Lech Wałęsa, na czele z totalnymi, wystosowali list do lidera zespołu, Micka Jaggera. Ten jasno uciął zagadnienie, mówiąc po polsku "jestem za stary, żeby być sędzią, ale wciąż młody, żeby śpiewać". To tyle, jeśli chodzi o interwencję świata…>
– Powiedziałam swoim dzieciom: ruszycie tyłki z kanapów jak wam zabiorą paszporty (...) Nie życzę tego nikomu, ale ja pamiętam te czasy kiedy nie mieliśmy paszportów i błagaliśmy o wizy. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja do tego zmierza – powiedziała zatroskana kobieta. Czy to już jest odmienne postrzeganie rzeczywistości?>
Posłanka PiS Joanna Lichocka w programie „Pod przykryciem” na antenie Telewizji Republika rozmawiała z red. Marcinem Bąkiem na temat stanowiska I prezesa Sądu Najwyższego.>
Co ciekawe, sędzia Małgorzata Gersdorf nie zmienia stanowiska ws. przejścia w stan spoczynku; uważa, że jej kadencja jako I prezes SN trwa do 2020 r. - przekazał w piątek rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Jak mówił, z tego co wie po 3 lipca Gersdorf nie podpisywała żadnych pism urzędowych.>
Prof. Gersdorf zorganizowała spotkania z wieloma osobami z zagranicy. Była I prezes Sądu Najwyższego spotkała się już z szefową Amnesty International. W planach ma jeszcze spotkanie z przewodniczącym Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa oraz prezesem Sądu Najwyższego Holandii.>
Warszawscy radni Platformy Obywatelskiej wyrazili solidarność z sędziami Sądu Najwyższego. We wspólnym oświadczeniu podkreślono brak zgody na obecne zmiany zachodzące w polskim sądownictwie.>
– Prof. Gersdorf strzeliła sobie dwa razy w kolano. Schowała się i pobiegła po pomoc do UE – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, który gościł w Polskim Radiu 24. W dyskusji wzięli udział również Agaton Koziński oraz Bartłomiej Radziejewski.>
Najnowsze