Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: oskar hejka

Komisja weryfikacyjna uchyliła dziś decyzję reprywatyzacyjną z 2011 r. ws. kamienicy przy ul. Łochowskiej 38. Budynek przejął kurator, który reprezentował właściciela, który zmarł... w 1949 e. .– Pan kurator, który był wcześniej głównym prawnikiem kontrwywiadu wojskowego... Jego historia była długa. Jak kurator poszukiwał właściciela kamienicy? Podszedł do domofonu, zadzwonił, ktoś mu powiedział, że „Agnieszka już tutaj nie mieszka”, więc zawinął się, jak to mówi się na Pradze. Historia tej reprywatyzacji to kabaret – ironizował Oskar Hejka, radny PiS z Warszawy, który o sprawie w programie Adriana Stankowskiego rozmawiał z Piotrem Guziałem. >
– Myślę, że potrzeba sprawnych osób zarządzających Warszawą. Miasto Warszawa powinno działać jak szwajcarski zegarek, powinno być sprawne – powiedziała dla Telewizji Republika Oskar Hejka, radny m. st. Warszawa. >
– Od wielu lat wiadomo było, że garnek reprywatyzacyjny mocno się gotuje. Chmielna 70 była zapalnikiem, który wysadził ten biznes w powietrze – powiedział dla Telewizji Republika Oskar Hejka - radny miasta stołecznego Warszawy. >
– Myślę, że największy sukces to sam fakt, że komisja istnieje. Na początku słyszeliśmy, że jest to niekonstytucyjne, było wiele sprzeciwów, mimo to udało nam się, komisja powstała. Nie zazdroszczę panu Jakiemu zarządzania taką nową strukturą, ponieważ zawsze pojawienie się nowego tworu i zarządzanie nim nie jest łatwe – powiedział dla Telewizji Republika Oskar Hejka. >
Gościem Telewizji Republika w programie "Polska na dzień dobry" był Oskar Hejka. Razem z Emilią Pobłocką rozmawiali na temat afery reprywatyzacyjnej, nadchodzących wyborów na fotel prezydenta Warszawy oraz o przyszłości Nowoczesnej.>
– Czytałem całe uzasadnienie wyroku. Ono się pojawiło bardzo szybko na stronie WSA. Najwyraźniej sąd uznał, że jet to na tyle ważna decyzja, że natychmiast opublikował uzasadnienie pisemne. W tym wyroku jest również jasna wskazówka dla HGW „powinna się stawić na przesłuchanie przez komisję weryfikacyjną” - powiedział dla Telewizji Republiki Oskar Hejka.>
Gościem poranka w Telewizji Republika był Oskar Hejka, radny miasta stołecznego Warszawy. Rozmowa dotyczyła prac komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie. - Myślę, że koledzy prawnicy od dłuższego czasu widzieli co się dzieje ws. warszawskiej reprywatyzacji. Pojawiła się okazja, żeby zaznaczyć różnorodność środowiska w tym wypadku w Sądzie Administracyjnym, który nie zgodził się na zawieszenie postępowania z grzywnami nakładanymi na panią prezydent. Sędziowie stwierdzili, że pani prezydent ma płacić te grzywny i koniec kropka. Ciekaw jestem, co pani prezydent tym razem wymyśli - podkreślił Hejka. >
Dzisiejszymi gośćmi Telewizji Republika byli przedstawiciele frontu walki ze złodziejską reprywatyzacją - Marek Jasiński z Komitetu Obrony Lokatorów i Oskar Hejka, radny Miasta Stołecznego Warszawa. – Poznańska 15 to nieruchomość gdzie stoi budynek zamieszkany jeszcze przez lokatorów komunalnych. Budynek jest w trakcie procesu zwrotowego, zaistniały tu wszystkie charakterystyczne dla procesów zwrotowych nieprawidłowości – ocenia Oskar Hejka. >
Gościem "Polski na Dzień Dobry" w Telewizji Republika był Oskar Hejka, radny PiS w Warszawie. Rozmowa dotyczyła uchylenia decyzji reprywatyzacyjnej przy ul. Poznańskiej 14 w Warszawie. >
Powrócił temat reprywatyzacji w Warszawie.– Z całą pewnością trochę więcej wiemy o postępowaniu zwrotowym dotyczącym Marszałkowskiej 43, czyli kamienicy przy Placu Zbawiciela. Na tym etapie nie nazwałbym tego przełomem. Czuję lekki niedosyt po wczorajszych przesłuchaniach. Czułem, że niektórzy świadkowie mogli powiedzieć więcej a niestety nie powiedzieli – ocenia w porannym wydaniu „Polska na Dzień Dobry” Oskar Hejka, stołeczny rany Prawa i Sprawiedliwości. >
– Podwyżki czynszu podpalenia, nękania i pytania kiedy się wyprowadzimy to była nasza codzienność. Były też sprawy dużo poważniejszej, gdy to do jednej niepełnosprawnej pani powiedzieli, że „jak sama się nie wyniesie na czas remontu to ją wyniosą w prześcieradle”. My prawie codziennie stykaliśmy się z mafią i przestępcami, a wybijanie szyb wyłączanie wody, prądu i ogrzewania nie robiła już na nas wrażenia. Stało się to naszą codziennością – mówiła Anna Thomas mieszkanka zreprywatyzowanej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14. Gościem programu „Republika po południu” był również Oskar Hejka radny Miasta Stołecznego Warszawy>
Gościem "Republiki po Południu" był Oskar Hejka, radny miasta stołecznego Warszawa. Rozmowa dotyczyła dzisiejszego posiedzenia komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Poznańskiej 14 w Warszawie. >
Komisja weryfikacyjna podjęła dzisiaj decyzję o cofnięciu decyzji reprywatyzacyjnej dotyczącej wartej około 170 milionów złotych działki na Chmielnej 70. O pracy komisji, przyszłości zwróconych miastu działek, problemach z zagospodarowaniem Placu Defilad i o przewodniczącym komisji - Patryku Jakim - rozmawialiśmy z Oskarem Hejke, warszawskim radnym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. >
Gośćmi „Wolnych Głosów: Popołudniu” byli warszawscy radni – Piotr Guział (Niezależny) i Oskar Hejka (Prawo i Sprawiedliwość), głównym tematem rozmowy była działka znajdująca się na ulicy Siennej 29. >
Gościem programu "Republika po Południu" był Oskar Hejka, radny Miasta Stołecznego Warszawy. Rozmowa dotyczyła zwrotu słynnej działki przy ulicy Chmielnej 70, związanej z aferą reprywatyzacyjną.>
– Pani prezydent nie ma w Warszawie, nie ma jej na sesjach rady miasta, nie ma jej w ratuszu, chowa się i to jest jej plan na następne dwa lata – mówił w "Republice na Żywo" radny m. st. Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości. >
– Chmielna 70 jest tylko hasłem wywoławczym. W wielu przypadkach w postępowaniach administracyjnych, zmierzających do zwrotu danej nieruchomości, bardzo często urzędnicy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz nie sprawdzali lub oddawali kamienice bez upewnienia się, że osoby roszczące otrzymały lub nie otrzymały odszkodowań – mówił radny m. st. Warszawy. >
Dzisiejsza romowa w programie "Republika na Żywo" dotyczyła problemów Warszawy. Gościem był Oskar Hejka, radny Prawa i Sprawiedliwości. >
Gościem programu „Wolne Głosy” był Oskar Hejka, warszawski radny PiS. Rozmowa dotyczyła afery reprywatyzacyjnej. >
Najnowsze