Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Temat: dobra zmiana

- Jako zaskakującą ocenił w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski prawdopodobną przegraną Patryka Jakiego w wyborach na urząd prezydenta Warszawy. Podkreślił jednocześnie, że PiS udało się uzyskać najlepszy do tej pory wynik w wyborach samorządowych.>
W niedzielę odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych. Lokale wyborcze otwarte były w godzinach 7-21.>
– Przez 16 lat rządzili Polską, wyprzedali b. wiele przedsiębiorstwa przetwórczych sprawiając, że rolnicy są zdani na łaskę pośredników. To robota PSL. Rolnik miał zakaz handlu detalicznego. To też robota PSL! (…) Myślę, że w różnych miejscach wyborcy wystawią rachunek PSL. Ludowemu tylko z nazwy - mówił premier Mateusz Morawiecki w TVP Info. >
Marcin Bąk w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' rozmawiał z Posłem Prawa i Sprawiedliwości Markiem Astem, który podsumował kończącą się już kampanię wyborczą – Jeżeli chodzi o totalną opozycję, to mieliśmy całkowitą bezradność prowadzącą do takich wypowiedzi, jak chociażby Grzegorza Schetyny o szarańczy - powiedział w programie polityk. >
– Proszę pana, dzisiaj nie mogę jeszcze proponować mobilizacji, bo nie mam rozwiązań. Nie mam odpowiedzi, na jakich fundamentach my to budujemy. Jak poradzimy sobie z demagogią i tym populistycznym systemem? Nie mam na to odpowiedzi, więc po cholerę mi zwycięstwo - powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z Wirtualną Polską. >
– Opozycja ma problemy z merytorycznym podejściem do naszego programu, do faktów, tego, jak rzeczywiście wyglądają nasze relacje tutaj, w Brukseli, a one są rzeczywiście w pełni partnerskie, bardzo dobre, pozytywne - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem 300POLITYKA. >
Gościem Adriana Stankowskiego w programie Telewizji Republika ,,W punkt'' był kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński – To co mnie odróżnia od moich głównych kontrkandydatów to jest kwestia doświadczenia, doświadczenia w prywatnym sektorze, bo miałem okazję parę lat popracować w kancelariach prawnych - powiedział w programie. >
Marcin Bąk w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' rozmawiał z senatorem, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Częstochowy Artur Warzocha, który w programie opowiedział o problemach, z którymi boryka się to miasto – W tym mieście niespecjalnie się cokolwiek dzieje, gdyby nie Jasna Góra, gdyby nie szczyt pielgrzymkowy i liczne pielgrzymki no to trudno wymienić jakiekolwiek ważne wydarzenie i ważną inwestycje, która miałaby taki charakter cywilizacyjny - ocenił w programie. >
- Dobra zmiana ma kilka sensów, m.in. społeczny - pomoc rodzinie i najsłabszym, obywatelski - aby nasza demokracja przestała być sferą manipulacji, ekonomiczny - przyśpieszenie rozwoju Polski oraz narodowy - aby nasz kraj był państwem podmiotowym - mówił w niedzielę w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński na ostatniej przed wyborami wojewódzkiej konwencji PiS.>
- Nie będzie zgody polskiego rządu na jakąkolwiek alternatywę dla przymusowej relokacji. Nie ma też zgody na stawianie znaku równości między migracją legalną i nielegalną – podkreślił minister Joachim Brudziński podczas posiedzenia Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (JHA), które odbyło się w Luksemburgu. >
– Tutaj [na Śląsku] zaczęły się pierwsze inicjatywy odnoszące się do wolnych związków zawodowych. Śp. Kazimierz Świtoń to był inicjator. Tu wybuchł bardzo ważny bunt, można powiedzieć rozstrzygające uderzenie w sierpniu 1980 roku – powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji w Katowicach. >
– Zbudujemy takie centrum, taką arenę treningową – Games Square, gdzie te mniejsze firmy zz całej Europy Środkowej, bo byłem tutaj na stoiskach, że Polska jest liderem Trójmorza także w gamingu. Staramy się inspirować innych, ale też czerpać inspiracje od innych - powiedział premier Mateusz Morawiecki na targach Poznań Game Arena.>
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie Telewizji Republika ,,Prosto w oczy'' był poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz, który skomentował wczorajsze nominacje nowych sędziów Sądu Najwyższego – To co się wczoraj wydarzyło pokazuje wielką determinacje obozu dobrej zmiany w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości, to zresztą mocno wybrzmiało w przemówieniu pana prezydenta do nowo-mianowanych sędziów Sądu Najwyższego - powiedział w programie. >
,,Gazeta Wyborcza'' zniżyła się wręcz do niewyobrażalnego poziomu manipulacji. Tym razem przeszła już jednak samą siebie, wycinając połowę zdania Patryka Jakiego i wyciągając to na tytuł. >
Aleksander Wierzejski w programie Telewizji Republika ,,Prosto w oczy'' rozmawiał z senatorem, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Częstochowy Arturem Warzochą – Najważniejszy problem, który rośnie od wielu lat, to jest depopulacja, czyli imigracja z Częstochowy kilku-kilkunastu tysięcy osób. Oblicza się, że z Częstochowy ubywa średnio 2500 osób rocznie - mówił w programie. >
– Wiadomo, w czyją szkodę wszedł Mateusz Morawiecki. Wszedł w szkodę złodziejom, banksterom i mafii VAT-owskiej, ale wszedł również w szkodę zagranicznego kapitału, który wykorzystywał Polskę przez ostatnie lata, również te wielkie zagraniczne firmy, które nie płaciły podatków, a teraz podatki płacą - powiedział w Polsat News Jacek Sasin. >
– Chcemy zwiększać wydobycie surowców, korzystać z zasobów, bo to tworzy dobrobyt, nowe miejsca pracy, więcej możliwości rozwoju - powiedział premier Mateusz Morawiecki.>
- Jeśli zdecydujecie się na służbę w Wojsku Polskim to otwierają się przed wami bardzo konkretne perspektywy. Perspektywy służby Polsce - powiedział Mariusz Błaszczak podczas spotkania z uczniami klas mundurowych.>
– Pan mnie zapytał, co mogę poradzić premierowi Morawieckiemu. Powiem panu premierowi tak: panie premierze, pan może nie jest bardzo długo w polityce, ale jeżeli to jest jedyna taśma, na której pana nagrano, to proszę się tym w ogóle nie przejmować, robić swoje - powiedział w Polsat News prezydent Andrzej Duda. >
Aleksandra Zarzycka w programie Telewizji Republika ,,Z wiejskiej na gorąco'' rozmawiała z posłem Prawa i Sprawiedliwości Janem Dziedziczakiem – Zawsze podkreślałem, że nasz, polski rząd nie jest antyeuropejski, jak próbuje się nas przedstawić. Nasz rząd jest najbliżej realizacji idei ojców założycieli. Była to idea pewnej unii niepodległych państw, niepodległych narodów, która się łączy w celu współpracy gospodarczej, infrastrukturalnej, w pewnym sensie tylko politycznej - powiedział w programie. >
Najnowsze