Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczna decyzja! Tusk został wyróżniony przez „Global Thinkers”, bo „bronił europejskich wartości przed nacjonalizmem”

pmb 15:18 23 stycznia 2019
Wikimedia Commons/Arno Mikkor/EU2017EE Estonian Presidency
Donald Tusk został wyróżniony w kategorii „Ekonomia i biznes” na liście „Global Thinkers”. „Konfrontował się z własnym narodem, broniąc europejskich wartości przed rosnącym nacjonalizmem” – czytamy w uzasadnieniu.

Wpisanie przewodniczącego Rady Europejskiej na listę uzasadniono tym, że „konfrontował się z własnym narodem, broniąc europejskich wartości przed rosnącym nacjonalizmem”. Jak dodano, „jego rola będzie jeszcze bardziej znacząca w 2019 roku, w czasie próby utrzymania w całości europejskiego projektu”. 

W tej samej kategorii wyróżniono też m.in. głównego unijnego negocjatora ds. brexitu Michela Barniera, minister spraw zagranicznych Kanady Chrystię Freeland czy specjalnego przedstawiciela rządu USA ds. handlu Roberta Lighthizera.

Uznano również jego działania skupiające się na ostrzeganiu, jeszcze przed referendum w 2016 roku w Wielkiej Brytanii, o negatywnych konsekwencjach brexitu. 

Tusk nie jest pierwszym Polakiem, który znalazł się na liście „Global Thinkers”. W 2016 r. pojawiły się na niej nazwiska Barbary Nowackiej z Inicjatywy Polskiej i Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem. W 2012 r. zamieszczono na niej Radosława Sikorskiego, byłego szefa MSZ.

Źródło: tvp.info/Media

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze