Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Projekt wspierający niepełnosprawnych. "Zaufajcie nam, ta ustawa zostanie przyjęta"

M.N. 16:30 21 kwietnia 2018
twitter.com/Ministerstwo Rodziny
W resorcie rodziny i pracy trwają prace nad projektem w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych. Zostanie on przygotowany najszybciej, jak to możliwe - zapewniła wicepremier Beata Szydło. Jednocześnie zaapelowała do osób protestujących w Sejmie o zaufanie i powrót do domów.

Szef rządu zapowiedział utworzenie specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych. Złożyłaby się na niego danina, pochodząca od osób najlepiej zarabiających. Premier zadeklarował ponadto, że rząd postara się, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania wysokości renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

- Jeżeli mogłabym poprosić rodziców, którzy są w tej chwili w Sejmie, żeby jednak uwierzyli panu premierowi i pani minister Rafalskiej, którzy przyjechali z konkretną propozycją, złożyli tę propozycję - mówiła Szydło w radiu RMF FM.

- Prace w ministerstwie (rodziny, pracy i polityki społecznej) trwają od piątku, czyli od momentu, kiedy pani minister Rafalska wróciła ze spotkania (z protestującymi w Sejmie), ta praca została podjęta przez ministerstwo - powiedziała wicepremier.

Szydło zaapelowała do osób protestujących w Sejmie o zaufanie i powrót z dziećmi do domów.

- Bo ta ustawa będzie, będzie przegłosowana, będzie przyjęta, pomoc będzie skierowana - zapewniła wicepremier i szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Dodała, że wie doskonale, iż są duże oczekiwania i ogromne emocje.

- Ale myślę, że dzisiaj ze względu na to, żeby przede wszystkim dzieci miały dobre warunki, warto zakończyć ten protest - powiedziała wicepremier.

Źródło: RMF FM, Telewizja Republika, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze