Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Cenckiewicz: Sprawa wejścia do mieszkania Marii Kiszczak została beznadziejnie przeprowadzona

am 20:53 22 stycznia 2018
Telewizja Republika
Gościem dzisiejszego odcinka "TweetUp Republika" był prof. Sławomir Cenckiewicz. Zasady są proste. W programie padają pytania trudne, często niewygodne. Gość, podejmując się uczestnictwa, poddaje się Twitterowiczom. Sprawdź z czym przyszło mierzyć się prof. Cenckiewiczowi!

Teza Wieczorkiewicza - czy marszałek Piłsudski powinien ruszyć razem z Hitlerem?

– Nie byłoby strasznych strat - co już jest pozytywem. Rosja była państwem zwalczalnym. Przez wszelkie błędy było to wówczas niemożliwe.

Wypowiedź Blumsztajna

– To wpisywanie się w pewien stereotyp. Temu towarzystwu zawsze pan Macierewicz kojarzy się z jakimiś teczkami.

Kto zrobił najwięcej dla dekomunizacji?

– Jednak w IPN powstało wiele ciekawych prac, w których znajdują się znaczące informacje. Przez 8 lat byłem kadrowym pracownikiem IPN. Nadal jestem związany z tą instytucją. Wszystkie najważniejsze książki, powstały przy moim współudziale.

" Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego Wojciecha Sumlińskiego

– Pan Wojciech bardzo krytycznie odnosi się do moich spostrzeżeń. Uważam, że to mało dociekliwa książka. Preferuje publikacje z przypisami, grube książki - te, po które nie sięga się od tak. Wydaje mi się, że odnalezione archiwum przez pana Sumlińskiego fizycznie nie istnieje.

Archiwa Milicji Obywatelskiej

– Ich dokumentacja nie podlega zbiorom IPN. Milicja, jak każda tego typu służba, prowadziła nie tylko działania represyjne. Również oddziały prewencji ZOMO podlegały milicji.

Sytuacja w kościele w starciu z Bergolio

– Wiele dzieł, które rozpoczął Benedykt XVI, dalej są kontynuowane. Owoce pontyfikatu ojca świętego wciąż działają. Jak długo to potrwa - nie wiem.

Uchodźcy w Polsce

– Uważam, że nie należy przyjmować uchodźców do Polski. W jakiś sposób my ich asymilujemy. W Warszawie często się dogadać. Nie uważam jednak, że za każdym Ukraińcem kryje się banderowiec.

Zbiory WBH

– Mamy wiele informacji, że materiały ginęły. Nie jesteśmy w stanie do końca dowiedzieć się kto konkretnie te dokumenty zabrał. W momencie kiedy pewne dokumenty były udostępniane historykom, dziwnie ginęły. Zgrozą jest, co zostaliśmy w archiwum wojskowym.

Publikacja aneksu WSI

– Uważam, że powinien być ujawniony. Jego sprawa jest manipulowana na wiele sposobów. Przez wiele lat PiS domagało się udostępnienia tego. Swego czasu napisałem artykuł, w którym dokładnie wyjaśniłem jak mogłoby się to wydarzyć.

 Dokumenty IPN w niepowołanych rękach

– Nie wiem kiedy się ktoś tym zajmie. Sprawa wejścia do mieszkania Marii Kiszczak zostało beznadziejnie przeprowadzone. Na konferencjach prasowych zapowiadano, że będą przeszukiwane mieszkania byłych pracowników SB. W takich sytuacjach powinno się działać tajnie. Maria Kiszczak mogła się bać nieznanych sprawców.

Książka na bezludnej wyspie

– Chyba Pismo Święte bądź katechizm - człowiek wówczas myśli o najważniejszych sprawach. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze