Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oto najbogatszy człowiek świata. Jego majątek to 152 mld $. Dorobił się na...

PR 14:30 18 lipca 2018
twitter
Oto Jeff Preston Bezos, ur. 12 stycznia 1964 w Albuquerque w Stanie Nowy Meksyk w USA. Jak poinformowała agencja Bloomberg, jest najbogatszą osobą we współczesnej historii. Według wyliczeń agencji jego majątek wynosi obecnie 152 mld dolarów. Tym samym pobił on dotychczasowy rekord założyciela Microsoftu, Billa Gatesa z 1999 roku. Na czym dorobił się ten sympatyczny mężczyzna? Założył największy na świecie sklep internetowy.

Bezos jako pierwszy w historii przekroczył granicę 150 mld dol. Blisko tej kowty był w 1999 roku Bill Gates osiągając majątek 100 mld dol czyli równowartość "dzisiejszych" 149 mld dolarów.

Oznacz to, ze założyciel największego na świecie sklepu internetowego, jest najbogatszym człowiekiem we współczesnych czasach - nikt nie osiągnął lepszego wyniku od co najmniej 1982 r. - od kiedy Forbes po raz pierwszy opublikował ranking najbogatszych.

W ciągu zaledwie roku majątek Bezosa powiększył się o 52 mld dol.

Bloomberg przekazał, ze w ciągu roku, majątek Bezosa powiększył się o 52 mld dolarów, a to więcej niż cała fortuna najbogatszego człowieka w Azji (Jack Ma).

Miejsca za Bezosem zajęli Gates (95,3 mld dol. majątku) i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (83,3 mld dol). W pierwszej "piątce" znaleźli się jeszcze Wareen Buffet, główny akcjonariusz holdingu Berkshire Hathaway (79,2 mld dol.) i prezes koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy, Bernard Arnault (75 mld dol.).

 

Oto pierwsza 20-tka najbogatszych ludzi świata wg. Bloomberga.

lista_670

(źródło: zrzut ekranu - bloomberg.com/billionaires/)

Źródło: Bloomberg

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze