Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mur priorytetem dla Trumpa

AS 8:30 13 grudnia 2018
Flickr
Prezydent Donald Trump jest zdeterminowany, by wybudować mur chroniący Stany Zjednoczone przed zalewem nielegalnych migrantów. Demokraci wciąż nie chcą o tym słyszeć i robią wszystko, by przeszkodzić mu w realizacji tego planu.

Spotkanie Donalda Trumpa z Nancy Pelosi i Chuckiem Schumerem, przywódcami demokratów w Izbie Reprezentantów i Senacie, dotyczyło negocjacji w sprawie budżetu, który musi zostać przyjęty do 21 grudnia. Amerykański przywódca wielokrotnie podkreślał, że jeśli Kongres nie przyzna mu 5 mld dol. na budowę muru, to nie podpisze on ustawy budżetowej, co w efekcie doprowadzi do zawieszenia pracy rządu. W zeszłym tygodniu Kongres, by tego uniknąć, przyjął ustawę o krótkoterminowym finansowaniu – do 21 grudnia.

Demokraci sprzeciwiają projektowi budowy muru, podkreślając, że będzie on kosztowny i nieskuteczny, a także niezgodny z amerykańskimi wartościami. Lewicowo-liberalne środowiska w USA od momentu, w którym Trump zapowiedział w kampanii wyborczej, że będzie dążył do budowy muru, wyśmiewały ten pomysł lub przedstawiały go jako rasistowski.

 

Autor: Aleksander Kłos

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ,,GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE" 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze