Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mija 4. rocznica zestrzelenia pasażerskiego boeinga. Poroszenko nie ma wątpliwości: To wina Rosji

am 12:38 17 lipca 2018
twitter.com
Ukraiński prezydent apeluje o pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności za zestrzelenie pasażerskiego boeinga. We wtorek mijają 4 lata od lotniczej katastrofy nad Donbasem, w której zginęło niemal 300 osób.

Według ustaleń międzynarodowych eksperckich komisji cywilny samolot zestrzelono za pomocą rosyjskiego systemu przeciwlotniczego.

"Łączymy się w żałobie i modlitwach z rodzinami wszystkich 298 ofiar katastrofy sprzed 4 lat" – napisał prezydent Ukrainy na swojej stronie w internecie. Petro Poroszenko podkreślił, że to Rosja jest winna tragedii i powinna być pociągnięta do odpowiedzialności.

Jak przypomniał, według ustaleń wspólnej grupy śledczej złożonej z przedstawicieli Holandii, Belgii, Australii, Malezji i Ukrainy pasażerski samolot został zestrzelony za pomocą rosyjskiego systemu przeciwlotniczego Buk. Rakieta, jak zaznaczył, należała do rosyjskiej armii i była dostarczona z terenu Federacji Rosyjskiej.

4 lata temu w wyniku zestrzelenia pasażerskiego boeinga malezyjskich linii lotniczych zginęło 283 pasażerów i 15 członków załogi. Rosja nie przyznaje się do zestrzelenia maszyny.

 

Źródło: IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze