Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MASAKRA! Sałatki z pasożytami w McDonald’s

M.N. 12:03 14 lipca 2018
Wikimedia Commons
W siedmiu amerykańskich stanach co najmniej 61 osób zachorowało na cyklosporozę, chorobę pasożytniczą wywołaną przez gatunki pasożytniczych pierwotniaków. Jak się okazało pasożyty pochodziły z sałatek z McDonald’s.

Food and Drug Administration (FDA) wskazała, że sieć popularnych fast foodów wstrzymała sprzedaż sałatek, ale liczba zakażonych osób może wzrosnąć.

Sałatki zawierające pierwotniaki Cyclospora cayetanensis sprzedawano w stanach Iowa, Illinois, Minnesota, Missouri, Nebraska, Południowa Dakota i Wisconsin. FDA podejrzewa, że potrawa mogła trafić do nawet 3 tysięcy restauracji w 14 stanach.

W czerwcu pierwotniaki odkryto w warzywach jednego z największych producentów żywności w USA Del Monte Foods. W czterech stanach (Iowa, Minnesota, Wisconsin i Michigan) zaraziło się nimi 227 osób. FDA uważa, że nie ma dowodów, iż obie epidemie mają ze sobą związek.

Objawy cyklosporozy to m.in. biegunka, bóle brzucha, utrata apetytu, nudności. Choroba w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze