Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kulesza: Przeciwstawiamy się federalizacji i stworzeniu jednego superpaństwa w ramach Unii Europejskiej

AS 8:41 23 stycznia 2019
Telewizja Republika
Gościem Ilony Januszewskiej w programie Telewizji Republika ,,Prosto w oczy'' był poseł koła Wolność i Skuteczni Jakub Kulesza, który wypowiedział się na temat szerokiej koalicji w której skład wchodzą m.in. partia Wolność i Ruch Narodowy – Tym co nas łączy jest idea przeciwstawiania się federalizacji i stworzenia jednego superpaństwa w ramach Unii Europejskiej - powiedział.

– Trzeba przyznać, że jesteście taką mieszanką wybuchową. Co chcecie stworzyć w takim dosyć małym teamie, ale silnym jeżeli chodzi o nazwiska? - zapytała Ilona Januszewska. 

– Team jest bardzo ideowy. (...) Tym co nas łączy jest idea przeciwstawiania się federalizacji i stworzenia jednego superpaństwa w ramach Unii Europejskiej - stwierdził Jakub Kulesza. 

– Panowie byście chcieli wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej? - dopytywała redaktor prowadząca. 

– Zrzeszamy kilka nurtów w ramach całego takiego frontu eurosceptycznego. Począwszy od postulatów wychodzenia z Unii Europejskiej, po koncepcje rozwalania Unii Europejskiej od środka, albo powrót do pierwotnych założeń Unii Europejskiej - mówił poseł koła Wolność i Skuteczni. 

– Uważam, że Unia Europejska nie może stać w miejscu. Eurofederaliści dążą do odbierania suwerenności państwom narodowym i musimy się temu przeciwstawić - dodawał. 

– Paweł Kukiz dzisiaj jest silnym politykiem? Jak pan ocenia partię Kukiz'15 z perspektywy osoby, która była w tym ugrupowaniu? Dzisiaj Paweł Kukiz jakie ma szanse? - dopytywała Ilona Januszewska. 

– Tu mam problem z oceną innych podmiotów politycznych. (...) Jestem czynnym politykiem.Wolałbym, żeby politolodzy się w takich sprawach wypowiadali.  (...) Gdybym teraz krytykował projekt Kukiz'15, to można by mi zarzucić nieczyste intencje - odpowiedział Jakub Kulesza. 

 – Jak pan z perspektywy patrzy na karierę polityczną Adama Andruszkiewicza? Jak pan to ocenia jako również młoda osoba to, że pojawiały się wobec niego zarzuty, że jest za młody na taką funkcję? - zapytała redaktor prowadząca.

 – To jest dyskryminacja ze względu na wiek. Ja też się tym z spotkałem z mównicy sejmowej. Były minister zdrowia przy jednej z debat, które przegrywał, zarzucił mi zbyt młody wiek, co się spotkało z oburzeniem na sali sejmowej. Ja się takiej dyskryminacji sprzeciwiam - mówił polityk. 

– Nie wiem nic na temat kompetencji ministra Andruszkiewicza, może je ma. Ja mogę mieć co do niego inne zarzuty, bardziej programowe - tłumaczył. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze