Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KRRiT w odpowiedzi na skargę Owsiaka: TVP w żaden sposób nie naruszyła prawa

am 13:14 13 stycznia 2018
Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
KRRiT podjęła decyzję ws. skargi Jurka Owsiaka na TVP. Chodzi o nieinformowanie społeczeństwa przez Telewizję Polską o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchyliła propozycję Owsiaka decydując, że TVP w żaden nie naruszyła prawa.

"Wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej SA, które polegają na nieinformowaniu polskiego społeczeństwa o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - brzmi treść listu zaadresowanego przez Jurka Owsiaka do KRRiT 12 grudnia 2017 roku.

– KRRiT nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę obowiązującego prawa. Władze Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podejmując decyzję o nawiązaniu współpracy wyłącznie ze stacją TVN (...) zrezygnowały z patronatu którejkolwiek anteny Telewizji Polskiej. Każda stacja telewizyjna informuje o działaniach organizacji, które uzyskały patronat poszczególnych mediów nad prowadzonymi przez siebie akcjami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku uzyskała patronat medialny stacji komercyjnej, konkurencyjnej wobec TVP SA - odpowiedział Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

Najwyraźniej taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała Jurka Owsiaka. 12 stycznia wystosował kolejne pismo. "Z pańskiej odpowiedzi wynikałoby, że na newsy mogą liczyć tylko i wyłącznie te organizacje, które dały Telewizji Narodowej wyłączność na współpracę i wszelkie patronaty" - pisał Owsiak.

"Nadal oczekuję na rzetelne odpowiedzi na pytanie zawarte w skardze, którą do Państwa wysłałem" - dodaje. 

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


ODDAJĘ PAŃSTWU GŁOS - OJCEM WSZYSTKICH AFER W POLSCE JEST TUSK! - JANUSZ SZEWCZAK (PiS)
Wczytuję komentarze...
Najnowsze