Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne korytarze humanitarne! Polska delegacja udaje się do Jordanii

am 16:59 12 stycznia 2018
Telewizja Republika
Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej, udaje się jutro na czterodniową wizytę w Jordanii. Spotkanie organizowane jest w ramach odwiedzin obozów dla uchodźców w Zaatari i Azraq. Wizyta ma na celu rozpoznanie zakresu potrzeb w regionie - podała minister Kempa.

Poza zapoznaniem się z sytuacjami w obozach, minister spotka się również w z ambasadorem UE w Jordanii Andrea Fontaną, dyrektorem biura UNICEF w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Geertem Cappelaerem, reprezentantem UNICEF w Jordanii Robertem Jenkinsem i ministrem ds. planowania i współpracy międzynarodowej Jordanii Imadem Fakhourym.

Minister Beata Kempa podkreśliła, że wizyta ma na celu zapoznanie się z zakresem potrzeb w regionie, od którego zależeć będzie potencjalna pomoc humanitarna polskiego rządu w Jordanii.

Minister dodaje, że polski rząd, w ramach pomocy, przekazał ok. 2 mln zł na program UNICEF. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup odzieży dla dzieci.

– Teraz w Jordanii jest taki okres, kiedy znacznie spadają temperatury i trzeba tym ludziom pomóc przez dostarczenie odzieży czy koców. Wiemy, że jest też bardzo dużo innych potrzeb i będziemy na ten temat rozmawiać m.in. z ministrem Fakhourym, przedstawicielami organizacji pomocy czy ambasadorem UE w Jordanii - mówiła.

Polska delegacja obejmie również lekarzy, których zadaniem będzie rozpoznanie sytuacji w celu organizowania ewentualnej pomocy medycznej. Zabezpieczą również poszczególne obozy medyczne.

Minister podkreśliła także, że rząd polski nie skupia się na współpracy wyłącznie z UNICEF-em. W przyszłości nawiążą współpracę m.in. z Pomocą Kościołowi w Potrzebie oraz Caritasem.

Wszelkie działania mają zapobiec sytuacji, w której Jordańczycy zmuszeni byliby do podjęcia decyzji o wyemigrowaniu do krajów południowej Europy.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze