Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak wyglądają wpływy rosyjskie w USA? MUSISZ TO WIEDZIEĆ

AS 20:58 4 stycznia 2019
Telewizja Republika
Dr Jerzy Targalski w swoim programie w Telewizji Republika ,,Geopolityczny tygiel'' mówił o powiązaniach amerykańskiej prawicy z Rosją – Prawda nie jest taka prosta, bo te powiązania istnieją na wszystkich poziomach i we wszystkich sektorach politycznych - podkreślał.

– Będę mówił o rosyjskich powiązaniach z prawicą amerykańską. Prawda nie jest taka prosta, bo te powiązania istnieją na wszystkich poziomach i we wszystkich sektorach politycznych - zaczął dr Jerzy Targalski. 

 – Spójrzmy, jak wyglądają wpływy rosyjskie w Ameryce. Mamy cztery grupy. Pierwsza grupa to są oficjalne instytucje amerykańsko-rosyjskie. To jest oczywiście jasne dla wszystkich, że tego typu instytucje są powołane po to, żeby szerzyć rosyjską propagandę - mówił publicysta.

– Następnie mamy amerykańskie think tanki i instytucje naukowe. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę, że przez ostatnie 30 lat Rosjanie z nich korzystali, wysyłali do Ameryki rozmaitych swoich ekspertów, którzy albo mają wpływy, albo wręcz kierują instytucjami amerykańskimi. Są to Rosjanie, którzy przybyli ze Związku Radzieckiego, albo już Rosji, albo też Amerykanie pochodzenia rosyjskiego. W tym wypadku ich działalność polega na tym, żeby wywierać taki wpływ na społeczeństwo i rząd amerykański, żeby dążyły one do porozumienia z Rosją. Jest to propaganda korzystna dla Rosji - kontynuował. 

– Trzecią grupą są wszelkiego rodzaju media alternatywne, na ogół tworzone przez prawicę, ale nie tylko bo również przez lewicę. Media alternatywne tym się charakteryzują, że głoszą iż walczą z dezinformacją main streamu a na ogół cytują ,,Sputnika'' w ramach tej walki z dezinformacją. Bardzo często w mediach alternatywnych redakcja jest zupełnie anonimowa. Media alternatywna mówią o tym, jakie CIA jest straszne i stoi za wszystkimi niecnymi uczynkami, światu grożą Żydzi, globaliści i innego tego typu spiski. Media alternatywne albo są posiłkowane przez Rosjan, albo są rodzime, pod wpływem rosyjskim - taką metodą pozyskiwania i tworzenia agentury wpływu, bez konieczności rekrutacji - powiedział dr Targalski.

– Wreszcie czwarta grupa, to jest radykalna prawica amerykańska. To jest grupa, która się wywodzi z ruchu supremacji białych Alt-right. Oni uważają, że biała rasa jest zagrożona i w tej walce z zagrożeniem białej rasie pomoże oczywiście Rosja, która jest oazą chrześcijaństwa i władzy białego człowieka. Mówić o tym, że Rosja jest krajem chrześcijańskim i oazą białego człowieka, to jest dość zabawne - dodawał. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze